You are currently viewing نحوه اجرای نمای کرتین وال

نحوه اجرای نمای کرتین وال

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با نحوه اجرای نمای کرتین وال اطلاعاتی خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. همچنین در رابطه با انواع سیستم های اجرای نمای کرتین وال که شامل سیستم استیک و سیستم یونیتایز و … می شود؛ نیز مطالبی عرض خواهیم کرد. در صنعت ساختمان سازی سال‌های زیادی است که نمای کرتین وال برای بسیاری از برج‌ها، مجتمع‌های اداری و تجاری و مجتمع‌های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر بخواهیم توضیح کوتاهی برای این نوع نما یا پوشش داشته باشیم می‌توان این چنین گفت که نمای کرتین وال یک نوع پوشش است. اما با توجه به ساختار و طراحی خود محیط خارج و بیرون را جدا کرده است. این ساختار همانند دیواری در مقابل سرما و گرما و عوامل محیطی از محیط داخل ساختمان محافظت می کند. این نوع نما انواع مختلفی دارد که با توجه به شرایط و انتظارات، ارائه می‌شود. یکی از نکات مهم و مثبت این نوع نماها این است که هیچ بار اضافه و مرده‌ای بر روی ساختمان اعمال نمی‌کنند.

جزئیات اجرایی نمای کرتین وال به چند دسته تقسیم می شود؟

نکته یا سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که؛ جزئیات اجرایی نمای کرتین وال به چند دسته تقسیم بندی می شود؟ در جواب به این سوال باید گفت که به صورت کلی نمای کرتین وال یا جزئیات این نوع نما به دو نوع کلی تقسیم می‌شوند.

نوع اول، جدا شونده نامیده می‌شود. اجزای نما به صورت مرحله به مرحله در قسمتی که برای نصب در نظر گرفته شده است؛ قرار خواهند گرفت. برای مثال نمای کرتین وال استیک از این نوع سیستم به شمار می‌رود. روش نصب و اجرای آن به صورت جداگانه یا مرحله به مرحله است.

اجرای نمای کرتین وال

نوع دوم به نام کرتین وال واحد شناخته شده است. یعنی به صورت یک یونیت واحد به همراه شیشه‌ها و سایر مستقلات که شامل مصالح پر کننده و … است؛ جا به جا می‌شود. در حقیقت یک پانل یا یونیت واحد از کارخانه یا کارگاه تا محل نصب جا به جا خواهد شد. در انتها این یونیت در محل مورد نظر، نصب و اجرا می‌شود.

نمای کرتین وال یونیتایز از نوع دوم به شمار می‌رود. در ادامه جهت آشنایی بهتر با نحوه اجرای نمای کرتین وال در این مدل توضیحاتی را نیز خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

انواع سیستم های اجرای نمای کرتین وال

همانطور که در مقدمه نیز به آن اشاره شد نمای کرتین وال انواع مختلفی دارد. با توجه به سازه مدنظر، نوع آن نیز تعیین خواهد شد. از این‌ رو در ادامه انواع سیستم‌های اجرای نمای کرتین وال را نام خواهیم برد. در رابطه با دو سیستم پرمصرف و محبوب (نمای کرتین وال یونیتایز و نمای کرتین وال استیک) توضیحاتی نیز خدمت شما عرض خواهیم کرد.

عوامل مختلفی در انتخاب نوع سیستم کرتین وال دخیل است. به عنوان مثال با توجه به هزینه و زمان مد نظر، می‌توان نوع آن را مشخص نمود.

  • نمای کرتین وال فیس کپ
  • نمای کرتین وال فریم لس
  • کرتین وال سمی فریم لس
  • نمای کرتین وال یونیتایز
  • نمای کرتین وال استپ یونیت
  • نمای کرتین وال استیک

از انواع سیستم‌های اجرای نمای کرتین وال به شمار می‌روند. هر کدام از این‌ها با توجه به شرایط و انتظارات انتخاب و نصب و اجرا خواهند شد.

نمای کرتین وال یونیتایز

این نوع سیستم یکی از روش‌های اجرای نمای کرتین وال به شمار می‌رود. به نمای کرتین وال یونیتایز به اصطلاح مدولار نیز گفته می‌شود. قطعات به اندازه‌های بسیار دقیق در کارخانه تولید می‌شوند.

در نمای کرتین وال یونیتایز، اجزای سازنده به اندازه‌هایی که از قبل توسط متخصصین اندازه‌گیری شده است، با استفاده از دستگاه‌هایی دقیق ساخته می‌شوند. آخر سر در محل نصب جای‌گیری شده و عملیات نصب و اجرا بر روی آن اعمال خواهد شد. نمای کرتین وال یونیتایز به نوعی یکی از سیستم‌های اجرای نمای کرتین وال به شمار می رود. شامل قطعاتی کوچک از نظر وزن و قابل حمل تا قابلیت جا به جایی از کارخانه تا محل پروژه را داشته باشند.

پروفیل‌ها، گسگت‌ها، یراق آلات و هر اجزایی که برای ساخت و پرداخت این نوع نما مورد استفاده قرار میگرد در کارخانه مونتاژ خواهند شد. در مراحل آخر یعنی در همان کارگاه یا کارخانه، شیشه و مصالح دیگری نیز برای پر کردن و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قطعات اضافه می‌شوند تا یک قطعه یا پنل کامل تشکیل شود. سپس این قطعات یا پنل‌ها به محلی که قرار است در آن نصب گردد منتقل خواهند شد. پنل‌ها بر روی قسمت‌هایی که از قبل برای آن‌ها زیرسازی انجام شده است؛ نصب خواهند شد.

نمای کرتین وال استیک

در نمای کرتین وال استیک، نحوه اجرای نمای کرتین وال، کمی متفاوت با نوع یونیتایز است. در نمای کرتین وال استیک، شیشه مصرفی یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده آن به شمار می‌رود. نما در کارخانه ساخته شده و بقیه کارهای مربوط به زیرسازی، نصب و اجرا در محل مورد نظر صورت می‌گیرد.

پروفیل‌های آلومینیومی مصرفی، استیک‌ها، لامل‌ها و شیشه‌ها تماماً در کارگاه تولید و به محل مورد نظر انتقال داده می‌شوند. برش لامل‌ها، نصب و قرارگیری شیشه‌ها در محل پروژه صورت خواهد گرفت. تمامی این فرآیندها به صورت جدا و همانطور که اشاره شد مرحله به مرحله صورت خواهد گرفت. قطعه‌های بلند آلومینیوم به صورت افقی و عمودی در جاهای مشخص بین طبقات کارگذاشته می شوند. اسم آن نیز از همین قطعات (استیک) گرفته شده است.

انواع سیستم های اجرای نمای کرتین وال

در مراحل بعدی، دیگر اجزای بر روی آن سوار خواهند شد. در واقع استیک تمامی وزن سازه را تحمل خواهد کرد و مانع از وارد شدن فشار به سازه اصلی خواهد شد. اصلی ترین اجزا یا بهتر بگوییم پایه و اساس نمای کرتین وال در این روش در ابتدا استیک‌ها و در وهله بعد شیشه است.

سخن آخر

در این مقاله توضیح مختصر و کوتاهی جهت آَشنایی با نمای کرتین وال و کلیت این نوع نمای شیشه‌ای خدمت شما عزیزان ارائه شد. در رابطه با یکی از سوالات رایج یعنی جزئیات اجرایی نمای کرتین وال به چند دسته تقسیم بندی می‌شود؟ نیز بحث شد.

به دو نوع مختلف و پر مصرف از نمای کرتین وال با نام‌های یونیتایز و نمای کرتین وال استیک پرداختیم. در رابطه با انواع سیستم و روش‌های اجرای نمای کرتین وال نیز مطالبی خدمت شما عرض شد. اما در صورتی که نیاز به توضیحات بیشتر یا مشورت تخصصی داشته باشید می‌توانید با متخصصین ما در تماس باشید. در این صورت با توجه به شرایط و انتظارات شما بهترین پیشنهادها را به شما ارائه خواهند داد. البته امکان دریافت مشاوره برای عزیزانی که قصد بازسازی پنجره دارند نیز فراهم است.