نمای کرتین وال

هرآنچه که باید درباره نمای کرتین وال بدانیم

امروزه در طراحی بسیاری از ساختمان‌ها یا برج‌های بلند، به منظور هرچه زیباتر شدن آن‌ها از نماهای شیشه‌ای استفاده می‌شود. نمای کرتین وال که یکی از انواع نماهای شیشه‌ای محسوب می‌شود، بخاطر زیبایی که به نمای برج یا ساختمان‌های تجاری و اداری می‌بخشد از جمله متریال‌های محبوب‌ و پرمصرف‌ در این زمینه به شمار می‌رود. استفاده از کرتین وال باعث چشمگیرتر شدن ساختمان و درخشش آن همچون نگین می‌شود.

این نوع نما با ترکیبی از چهارچوب آلومینیومی و شیشه، نمایی شیک و زیبا را برای ساختمان یا برج به همراه خواهد داشت. برای ساخت این نما از آلومینیوم اکسترود شده استفاده می‌شود که کمی با پنجره آلومینیومی ترمال بریک یا خود پنجره آلومینیومی تفاوت دارد.

نکته‌ی دیگری که لازم است تا به آن اشاره کنیم استفاده کردن از سایر متریال‌ها به جای شیشه در این نوع نما است. در این مدل قاب یا چهارچوب از جنس آلومینیوم است اما به جای شیشه از متریال‌های دیگری نظیر روکش‌هایی از جنس سنگ، فلز و … استفاده می‌شود.

ناگفته نماند که می‌توان به جای شیشه ثابت از بازشوها نیز در این نوع سازه استفاده کرد. این مورد نیز رایج بوده و برخی از این نوع سیستم‌ها در نمای شیشه‌ای خود استفاده می‌کنند.

هزینه و قیمت نمای کرتین وال با کیفیت

هزینه نمای کرتین وال

قیمت این خدمات همانند سایر محصولاتی نظیر: پنجره آلومینیومی ترمال بریک یا نرمال، به عوامل زیادی همچون نوع شیشه، پروفیل مصرفی، نوارهای عایق‌بندی، تعداد و نوع بازشوها و …. بستگی دارد. به همین منظور لازم است تا با توجه به نیاز و سلیقه خود به دنبال برندی متناسب با انتظارات خود باشید.

انواع نمای کرتین وال​

این نوع سیستم یکی از روش‌های اجرای نمای کرتین وال به شمار می‌رود. نمای یونیتایز به اصطلاح مدولار نیز گفته می‌شود. قطعات به اندازه‌های بسیار دقیق در کارخانه تولید می‌شوند.

در نمای یونیتایز، اجزای سازنده به اندازه‌هایی که از قبل توسط متخصصین اندازه‌گیری شده است، با استفاده از دستگاه‌هایی دقیق ساخته می‌شوند. آخر سر در محل نصب جای‌گیری شده و عملیات نصب و اجرا بر روی آن اعمال خواهد شد. نمای یونیتایز به نوعی یکی از سیستم‌های اجرای این فرایند به شمار می رود. شامل قطعاتی کوچک از نظر وزن و قابل حمل تا قابلیت جا به جایی از کارخانه تا محل پروژه را داشته باشند.

پروفیل‌ها، گسگت‌ها، یراق آلات و هر اجزایی که برای ساخت و پرداخت این نوع نما مورد استفاده قرار میگرد در کارخانه مونتاژ خواهند شد. در مراحل آخر یعنی در همان کارگاه یا کارخانه، شیشه و مصالح دیگری نیز برای پر کردن و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قطعات اضافه می‌شوند تا یک قطعه یا پنل کامل تشکیل شود. سپس این قطعات یا پنل‌ها به محلی که قرار است در آن نصب گردد منتقل خواهند شد. پنل‌ها بر روی قسمت‌هایی که از قبل برای آن‌ها زیرسازی انجام شده است؛ نصب خواهند شد.

در نمای استیک، نحوه اجرای نمای کرتین وال، کمی متفاوت با نوع یونیتایز است. در نمای کرتین وال استیک، شیشه مصرفی یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده آن به شمار می‌رود. نما در کارخانه ساخته شده و بقیه کارهای مربوط به زیرسازی، نصب و اجرا در محل مورد نظر صورت می‌گیرد.

پروفیل‌های آلومینیومی مصرفی، استیک‌ها، لامل‌ها و شیشه‌ها تماماً در کارگاه تولید و به محل مورد نظر انتقال داده می‌شوند. برش لامل‌ها، نصب و قرارگیری شیشه‌ها در محل پروژه صورت خواهد گرفت. تمامی این فرآیندها به صورت جدا و همانطور که اشاره شد مرحله به مرحله صورت خواهد گرفت. قطعه‌های بلند آلومینیوم به صورت افقی و عمودی در جاهای مشخص بین طبقات کارگذاشته می شوند. اسم آن نیز از همین قطعات (استیک) گرفته شده است.