پنجره دوجداره آلومینیوم

هرآنچه که باید درباره پنجره دوجداره آلومینیوم بدانیم

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی در رابطه با پنجره دوجداره آلومینیوم خدمت شما عزیزان ارائه دهیم تا با آگاهی و اطلاعات بیشتری نسبت به خرید و نصب و اجرا این نوع پنجره های دوجداره اقدام کنید. این نوع پنجره های دوجداره با توجه به ویژگی هایی که به همراه دارند نظر بسیاری از افراد را در رابطه با طرح و رنگ های خاص جلب می کنند. همانطور که مستحضر هستید یک نوع متداول دیگری از پنجره های دوجداره نیز در بازار وجود داشته و از محبوبیت و کارایی بالایی نیز برخوردار می باشد که به اصطلاح به آن درب و پنجره های upvc گفته می شود. اما نکته ای که در این جا وجود دارد  و ممکن است برای بسیاری از عزیزان به شکل سوال مطرح شود موضوع تفاوت این نوع پروفیل درب و پنجره و مزایا و معایب آنها می باشد. در ادامه به انواع پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیوم کاربرد و مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت و در این رابطه اطلاعات مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

در گذشته به وفور شاهد استفاده از درب و پنجره های آلومینیوم بودیم اما این نوع پنجره ها یا درب ها از استاندارد های لازم نظیر مقاومت و عایقبندی مناسب برخوردار نبودند و به همین منظور رفته رفته از نظر کارشناسان و مهندسین در این زمینه کارایی لازم و مناسب را نداشتند و باید درب و پنجره هایی با استاندارد های لازم جایگزین آنها میشد. جدا از مسائل عایقبندی و مقاومت و … زیبایی نیز یکی دیگر از عواملی به شمار می رفت که باعث میشد بسیاری از افراد این نوع درب و پنجره غیر دوجداره آلومینیوم قدیمی را ناکارآمد و نیازمند جایگزینی بهتر بدانند.

اگر بخواهیم نگاه کلی به متریال آلومینیوم داشته باشیم لازم است تا بگوییم این نوع متریال تنها در ساخت درب و پنجره دوجداره و مشتقات آن به کار نرفته و کاربرد های فراوانی در دیگر صنایع مانند هواپیمایی و … دارد. مقاومت بالا در عین سبک بودن، قابل بازیافت و دوستدار محیط زیست بودن، مقاومت بالا در مقابل رطوبت و … همه از عواملی به شمار می روند که باعث می شود از فلز آلومینیوم استفاده های بسیار زیاد و کاربردی صورت بگیرد.

هزینه قیمت درب و پنجره دوجداره آلومینیوم

به صورت کلی باید گفت که این نوع پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیوم با توجه به متریال، ساختاری و …. که دارند از سایر رقبای خود گرانتر هستند اما با توجه به مزایای قابل توجه و مهمی که به همراه دارند و همچنین طول عمر بالایی که دارند ارزش خرید را داشته و قیمتی مناسب به نسبت امکاناتی که در اختیار میگذارد دارد.

انواع درب و پنجره دوجداره آلومینیوم

توضیحات کلی در رابطه با این نوع درب و پنجره خدمت شما عزیزان ارائه شد اما این نوع درب و پنجره دوجداره بسته به بودجه و انتظارات فرد به دو دسته یا بهتر بگوییم دو نوع کلی، نرمال و ترمال بریک تقسیم می شود. این نوع درب و پنجره های دوجداره آلومینیومی با توجه به کاربرد و انتظاراتی که از آن دارید یا شرایط محیطی که در آن قرار دارید انتخاب هایی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید بالاتری بازدهی را شاهد باشید.

این نوع درب و پنجره های دوجداره آلومینیوم با استفاده از ساختار و طراحی منحصر به فرد به نسبت درب و پنجره های دوجداره آلومینیومی نرمال برخوردار بوده و همین امر باعث می شود تا خواص متفاوت و تقویت شده ای به نسبت نوع نرمال خود داشته باشد. در واقع این نوع پروفیل ها در دو مقطع مجزا با استفاده از پلی آمید به یکدیگر متصل می شوند و همین امر سبب می شود تا با توجه به خواص مکانیکی و … پلی آمید از مقاومت بالا و خوبی در مقابل حرارت و .. برخوردار باشند. پلی آمید می تواند در مقابل رطوبت، حرارت، اشعه uv و سایر مواد شیمیایی از خود مقاومت بالایی نشان دهد و همین امر باعث می شود تا میزان عایقبندی و مقاومت آن در مقابل عوامل مختلف بالا برود و به تبع آن کمی قیمت بالاتری داشته باشد.

در واقع علت استحکام بالای این نوع درب و پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک همانطور که به آن اشاره شد به دلیل استفاده از تیغه های پلی آمید می باشد اما این نوع تیغه ها چطور باعث استحکام بالاتر و عایقبندی بهتر خواهند شد. تیغه های پلی آمید با قرار گیری بین دو مقطع آلومینیومی درب یا پنجره دوجداره سبب می شود تا از انتقال حرارت و صورت کلی دما جلوگیری شود و همین امر بر استحکام، بالا رفتن طول عمر، عایقبندی و سایر پارامتر های مهم این نوع درب و پنجره موثر خواهد بود. به موضوع استحکام و طول عمر بالای این نوع از درب و پنجره دوجداره آلومینیومی اشاره کردیم. در واقع با استفاده از تیغه پلی آمید بین دو مقطع یا جداره داخلی و خارجی این امکان فراهم خواهد شد تا در صورت حرکت های ناگهانی، فشار و … پروفیل از استحکام بالایی برخوردار باشد.

نکته دیگری که استفاده از این نوع پروفیل ها با خود به همراه دارد عایقبندی عالی بواسطه استفاده از تیغه های پلی آمید می باشید. به این نکته اشاره کردیم که این نوع تیغه ها در بین دو جداره قرار میگیرند و همین امر باعث می شود تا تغییرات دمایی در خارج از محیط به داخل انتقال پیدا نکند. به همین منظور از کاهش یا افزایش دما در داخل جلوگیری خواهد شد و به همین منظور صرفه جویی در سوخت و به صورت کلی مصرف انرژی را شاهد خواهیم بود. کاهش مصرف سوخت یا انرژی دو مزیت عمده را به دنبال خواهد داشت که اول صرفه جویی در هزینه های جاری خواهد بود و دومین مزیتی که این ویژگی به همراه دارد آسیب رساندن حداقلی به محیط زیست می باشد و … که این موارد در دراز مدت تاثیرات و پیامد های خود را نشان خواهد داد.

این نوع پنجره های دوجداره آلومینیومی که به نرمال معروف هستند دارای ویژگی ها و استاندارد های لازم بوده و از نظر کیفیت تمامی نیاز های فرد را تامین خواهند کرد و از نظر عایقبندی و مقاومت در مقابل عوامل خارجی مختلف می توان روی این نوع از درب و پنجره های آلومینیومی حساب باز کرد. اما در رابطه با میزان عایقبندی و مقاومت در مقابل ضربه، حرارت، صوت و … تفاوت های اندکی با درب و پنجره های دوجداره آلومینیومی ترمال بریک داشته که قیمت آن را کمی مناسب تر و از طرفی عایقبندی و مقاومت آن را کمی کاهش میدهد و برای مصارف عادی استفاده می شود.

این نوع پروفیل درب و پنجره دوجداره با توجه به عدم استفاده از پلی آمید در ساختار یا طراحی آن همانطور که اشاره شد عایقبندی صوتی و حرارتی پایین تری به همراه دارد و به همان میزان نیز قیمت مناسب تری در بازار دارد. نکته ای که به آن اشاره شد این بود که این نوع درب و پنجره های دوجداره به هیچ عنوان بی کیفیت نبوده و تنها میزان مقاومت و عایقبندی آن چند درصدی از ترمال بریک پایین تر می باشد و می تواند برای آن دسته از عزیزانی که به دنبال عایقبندی و مقاومتی استاندارد و معمول و معقول هستند یا در محیط جغرافیایی قرار دارند که احتیاج به عایقبندی بالا ندارند با توجه به ویژگی ها و قیمت آن برای آنها گزینه ای مناسب به شمار بیاید.