پنجره ترمال بریک

هرآنچه که باید درباره پنجره ترمال بریک بدانیم

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی در رابطه با پنجره ترمال بریک را در اختیار شما بزاریم.

این نوع درب و پنجره های دوجداره آلومینیومی با استفاده از ساختار و طراحی منحصر به فرد به نسبت درب و پنجره های دوجداره آلومینیومی نرمال برخوردار بوده و همین امر باعث می شود تا خواص متفاوت و تقویت شده ای به نسبت نوع نرمال خود داشته باشد. در واقع این نوع پروفیل ها در دو مقطع مجزا با استفاده از پلی آمید به یکدیگر متصل می شوند و همین امر سبب می شود تا با توجه به خواص مکانیکی و … پلی آمید از مقاومت بالا و خوبی در مقابل حرارت و .. برخوردار باشند. پلی آمید می تواند در مقابل رطوبت، حرارت، اشعه uv و سایر مواد شیمیایی از خود مقاومت بالایی نشان دهد و همین امر باعث می شود تا میزان عایقبندی و مقاومت آن در مقابل عوامل مختلف بالا برود و به تبع آن کمی قیمت بالاتری داشته باشد.

در واقع علت استحکام بالای این نوع درب و پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک همانطور که به آن اشاره شد به دلیل استفاده از تیغه های پلی آمید می باشد اما این نوع تیغه ها چطور باعث استحکام بالاتر و عایقبندی بهتر خواهند شد. تیغه های پلی آمید با قرار گیری بین دو مقطع آلومینیومی درب یا پنجره دوجداره سبب می شود تا از انتقال حرارت و صورت کلی دما جلوگیری شود و همین امر بر استحکام، بالا رفتن طول عمر، عایقبندی و سایر پارامتر های مهم این نوع درب و پنجره موثر خواهد بود. به موضوع استحکام و طول عمر بالای این نوع از درب و پنجره دوجداره آلومینیومی اشاره کردیم. در واقع با استفاده از تیغه پلی آمید بین دو مقطع یا جداره داخلی و خارجی این امکان فراهم خواهد شد تا در صورت حرکت های ناگهانی، فشار و … پروفیل از استحکام بالایی برخوردار باشد.

نکته دیگری که استفاده از این نوع پروفیل ها با خود به همراه دارد عایقبندی عالی بواسطه استفاده از تیغه های پلی آمید می باشید. به این نکته اشاره کردیم که این نوع تیغه ها در بین دو جداره قرار میگیرند و همین امر باعث می شود تا تغییرات دمایی در خارج از محیط به داخل انتقال پیدا نکند. به همین منظور از کاهش یا افزایش دما در داخل جلوگیری خواهد شد و به همین منظور صرفه جویی در سوخت و به صورت کلی مصرف انرژی را شاهد خواهیم بود. کاهش مصرف سوخت یا انرژی دو مزیت عمده را به دنبال خواهد داشت که اول صرفه جویی در هزینه های جاری خواهد بود و دومین مزیتی که این ویژگی به همراه دارد آسیب رساندن حداقلی به محیط زیست می باشد و … که این موارد در دراز مدت تاثیرات و پیامد های خود را نشان خواهد داد.

مزیای پنجره‌ ترمال بریک چیست؟

پنجره آلومینیومی ترمال بریک از دسته محصولاتی است که ضمن دارا بودن استانداردها و کیفیت مطلوب، از فاکتورهای برتری‌ مهمی نسبت به محصولات مشابه برخوردار است. صرفه‌جویی بیشتر در مصرف انرژی و هزینه‌های ناشی از آن، استحکام، دوام و به صورت کلی عمر طولانی‌تر، زیبایی و تنوع بالا از این دست فاکتورها هستند. البته این مزایای پنجره‌های ترمال بریک تنها چند مورد از بین مزایای بیشمار این نوع درب و پنجره آلومینیومی است. به همین خاطر بوده که بسیاری از افراد روی به استفاده از این نوع درب و پنجره‌ها آورده‌اند. چون که به طور قابل توجهی عایق هستند و از استحکام و طول عمر بالاتری برخوردارند.

قیمت پنجره ترمال بریک آلومینیومی

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک کمی با سایر محصولات متفاوت و کمی بالاتر است. البته این تفاوت در قیمت بی‌دلیل نیست. قیمت پنجره آلومینیوم ترمال بریک به علت طراحی و ساختار مهندسی شده و هوشمندانه خود کمی بالاست. در حقیقت مزایای این نوع محصول قیمت بالای آن را توجیه می‌کند. که این امر نیز به پارامتر‌های مختلفی بستگی دارد و عوامل مختلفی در قیمت گذاری این نوع محصول دخیل هستند.

لیست قیمت پنجره ترمال بریک با توجه به عوامل مختلفی به صورت روزانه تعیین می شود. به همین دلیل بوده که بیشتر برندها یا همکاران ما قیمت روز پنجره ترمال بریک را به شما ارائه دهند و قیمت ثابتی در بازه زمانی چند روزه نتوانند ارائه دهند.

در حقیقت با نصب و اجرای این نوع پنجره آلومینیومی شما سرمایه‌گذاری بلند مدتی انجام داده اید. چرا که در طول دراز مدت هزینه‌های ناشی از اتلاف و مصرف بیش از اندازه انرژی، تعویض و تعمیر قطعات و سایر مشکلات را نخواهید داشت. این موضوع باعث شده تا از هزینه‌های مازاد جلوگیری به عمل بیاید.

چرا پنجره ترمال بریک گزینه‌ای مناسب است؟

در این نوع پنجره عملکرد حرارتی بهبود یافته است. به این صورت که با کنترل انتقال حرارت، بهره‌وری انرژی را بهبود می‌بخشند. در واقع پروفیل پنجره‌های ترمال بریک، عایق بسیار خوبی در برابر گرما و سرما هستند.

این عمل به وسیله جداسازی قطعات آلومینیوم خارجی از داخل توسط ماده‌ای نارسانا انجام می‌شود. این روش میزان انتقال انرژی را از طریق پروفیل پنجره کاهش می‌دهد. این ویژگی شکست حرارتی نام دارد. به همین دلیل است که این مدل درب و پنجره از محبوبیت زیادی برخوردار است.

زمانی که اندازه‌گیری‌ها به صورت دقیق و درست انجام شد، کارخانه شروع به ساخت پروفیل و شیشه‌های آن خواهد کرد.

هزینه پنجره ترمال بریک

به صورت کلی باید گفت که این نوع پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیومی با توجه به متریال، ساختاری و …. که دارند از سایر رقبای خود گرانتر هستند اما با توجه به مزایای قابل توجه و مهمی که به همراه دارند و همچنین طول عمر بالایی که دارند ارزش خرید را داشته و قیمتی مناسب به نسبت امکاناتی که در اختیار میگذارد دارد.

ویژگی پنجره دوجداره ترمال بریک

به صورت کلی پنجره‌های آلومینیومی سالهاست که مورد استفاده قرار می‌گیرند. علت این موضوع هم ویژگی های مهم و منحصر به فرد آنها است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این پنجره‌ها که در وهله اول مورد توجه افرادی که قصد تعویض پنجره‌های قدیمی خود را دارند قرار میگرد، مقاومت بالای این فلز یا متریال در مقابل رطوبت، گرد و غبار و … است.

همانطور که مستحضر هستید برخی از مناطق یا شهرها به دلیل آب و هوا و به صورت کلی موقعیت جغرافیایی که دارند از آب و هوای مرطوب یا شرجی برخوردار هستند.

فلزاتی مثل آهن در مقابل این نوع آب و هوا به مرور زمان دچار تغییرات شده و افت کیفیت و خرابی خواهند داشت. زنگ زدگی درب و پنجره آهنی یکی از شایع‌ترین اتفاقاتی است که در مناطق شرجی یا مرطوب به سراغ درب یا پنجره شما می‌آید.

پس درب و پنجره آلومینیومی از نوع ترمال بریک یا نرمال، یکی از انتخاب‌های معقول و مقرون به صرفه برای ساکنین این شهرها است. چرا که این متریال در مقابل رطوبت بالا و شرایط محیطی گوناگون مقاومت بالایی داشته و می‌تواند یکی از گزینه‌های درست و مناسب به شمار بیاید.

مستقیم خورشید نخواهد شد. جدا از مقاومت در مقابل نور مستقیم خورشید، رنگ این نوع درب و پنجره آلومینیومی در مقابل گرد و غبار و به صورت کلی شرایط نامساعد جوی نیز مقاوم است.

رنگبندی این نوع پنجره آلومینیومی ترمال بریک جدا از تنوع بالایی که دارد، قابلیت دیگری را نیز به واسطه طراحی خاص خود  فراهم می‌کند و آن هم استفاده از دو رنگ متفاوت در جداره‌ها است.