You are currently viewing رنگ پنجره ترمال بریک

رنگ پنجره ترمال بریک

رنگ پنجره ترمال بریک نیز یکی دیگر از مواردی است که در رابطه با مقوله درب و پنجره، چه هنگام بازسازی و چه زمان نصب در ساختمان‌های در حال ساخت، مورد توجه قرار خواهد گرفت. به همین منظور در این مقاله و در مطالبی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت به نکاتی در این رابطه اشاره خواهیم کرد تا در این زمینه نیز اطلاعات کافی را به دست بیاورید و بتوانید با چشمی باز و اطلاعات کافی اقدام به خرید پنجره دوجداره آلومینیومی خود کنید. در ادامه به مطالبی همچون پنجره ترمال بریک آنادایز آلومینیومی، انواع رنگ درب و پنجره ترمال بریک و یا رنگ آمیزی پنجره‌های ترمال بریک و … خواهیم پرداخت و به صورت کامل توضیحاتی در این زمینه خدمت شما عزیزان عرض خواهیم کرد.

پنجره ترمال بریک آنادایز

رنگ آمیزی پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک کمی متفاوت است. به همین خاطر ممکن است سوالاتی برای بعضی از افراد هنگام رو به رو شدن با رنگ آمیزی‌های متفاوت این نوع درب و پنجره، پیش بیاید. پنجره ترمال بریک آنادایز یکی از انواع سیستم‌های رنگ آمیزی درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک است. اما آنادایز به چه معناست و فرآیند آن به چه شکل است؟ همانطور که اشاره کردیم نوع رنگ آمیزی پنجره ترمال بریک رنگی انواع مختلفی داشته و به سه دسته کلی تقسیم می‌شود. اولین نوع رنگ آمیزی، آنادایز، دومین روش رنگ پودری و سومین روش رنگ دکورال است.

رنگ پنجره ترمال بریک

روش آنادایز که در این مقاله به آن می‌پردازیم کاری که با پروفیل پنجره صورت می‌گیرد به سبب بالا بردن استقامت و طول عمر است. به اصطلاح پنجره آلومینیومی در این روش آنادایز خواهد شد. با استفاده از لایه‌ای اکسید بر روی سطح پنجره آلومینیومی آن را در برابر هرگونه عوامل خارجی نظیر پوسیدگی، خوردگی، سایش و … مقاوم خواهد کرد. لایه اکسیدی که به ضخامت کم بر روی سطح فلز به جا می‌ماند با توجه به خواصی که دارد همانطور که اشاره شد از پنجره در مقابل هر نوع عامل خوردنده یا ساینده تا حد قابل توجهی محافظت می‌کند. از اینرو از اهمیت بالایی برخوردار بوده و از محبوبیت خوبی در میان متقاضیان خرید پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک برخوردار است.

مزایای آنادایز شدن پنجره ترمال بریک آلومینیومی

  • بالا بردن سطح و کمک به عایقبندی بهتر
  • بالا بردن میزان مقاومت در مقابل سایش و هرگونه عامل مخرب بیرونی
  • ایجاد ظاهری زیبا و مناسب
  • کمک به بهبود و بالا بردن میزان چسبندگی رنگ به سطح پروفیل
  • بهبود مقاومت در مقابل خوردگی

رنگ آمیزی پروفیل پنجره آلومینیومی ترمال بریک با روش آنادایز

در این روش پروفیل‌ها به داخل حوضچه‌های رنگ انتقال پیدا کرده و پروسه رنگ آمیزی بر روی آنها اجرا خواهد شد. اما در برخی از موارد شاهد پر رنگ یا کمرنگ بودن یا به صورت کلی تغییر طیف کلی رنگ‌ها خواهیم شد. علت متفاوت بودن طیف رنگ‌ها پروفیل‌ها مدت زمانی است که درون حوضچه‌های مخصوص به جهت رنگ آمیزی قرار میگیرند. در صورتی که بیشتر از مدت زمان مشخصی داخل حوضچه‌ها قرار گیرد طیف رنگی متفاوتی به نسبت سایر پروفیل‌های مشابه با خود خواهند داشت.

انواع آنادایز

قبل‌تر نکاتی در رابطه با پنجره ترمال بریک رنگی و به صورت کلی پنجره ترمال بریک آنادایز خدمت شما عرض کردیم. توضیح کوتاهی نیز در رابطه با شیوه رنگ کاری با استفاده از این نوع سیستم خدمت شما ارائه شد. اما نکته‌ای که در رابطه با پنجره ترمال بریک آنادایز آلومینیومی لازم است تا خدمت شما عزیزان عرض کنیم انواع این نوع سیستم رنگ کردن پروفیل‌ها است.

رنگ بندی پنجره های ترمال بریک

  • آنادایز مات (ساده) : در این روش به صورتی که خدمت شما عرض شد و با استفاده از سیستم آنادایز کردن تنها تغییر رنگ را بر روی پروفیل پنجره آلومینیومی ترمال بریک مشاهده خواهیم کرد. که این موضوع نیز به خاطر یکسری فعل و انفعالات شیمیایی رخ می‌دهد.
  • آنادایزمات (براش) : در این روش با استفاده از براش یا فرچه استنلس استیل سطح پروفیل را به صورت کامل صیقلی و صاف خواهند کرد و بعد سیستم آنادایز را بر روی آن پیاده‌سازی می‌کنند.
  • آنادایز مات (مخملی) : در این روش از سری روش‌هایی که به وسیله آن رنگ پنجره ترمال بریک انجام می‌شود، قبل از اینکه فرایند یا پروسه رنگ آمیزی صورت بگیرد سطح پروفیل آلومینیومی ترمال بریک را با استفاده از ساچمه‌های استنلس استیل به صورت کامل سیقل خواهند داد تا به شکل مات مخملی در ‌آورند که باعث می‌شود سطحی مخملی و یکدست را شاهد باشیم.
  • آنادایز مات (خش دار) : در این روش نیز با استفاده از سمباده سطح پروفیل را خش دار خواهند کرد و بعد فرایند یا پروسه رنگ آمیزی صورت خواهد گرفت.
  • آنادایز براق: در روش آنادایز براق با استفاده از خمیر، دستگاه و نمد مخصوص، سطح پروفیل همانند آینه برق انداخته خواهد شد و سطحی صیقلی و صاف به جا می‌ماند.

سخن آخر

در این مقاله توضیحاتی در رابطه با رنگ پنجره ترمال بریک خدمت شما ارائه شد. همچنین توضیحات تکمیلی در رابطه با انواع و دسته‌هایی که در رنگ آمیزی پروفیل‌های آلومینیومی ترمال بریک از آنها استفاده می‌شود، انواع رنگ درب و پنجره ترمال بریک و … ارائه شد. در صورتی که سوال یا ابهامی در این زمینه برایتان ایجاد شده است، می‌توانید با متخصصین ما در تماس باشید. با بیان شرایط و انتظارات خود، متخصصین بهترین پیشنهاد‌ها و روش‌ها را به شما ارائه می‌دهند.