You are currently viewing بازسازی پنجره‌ های قدیمی بدون تخریب

بازسازی پنجره‌ های قدیمی بدون تخریب

همه ما به دنبال راهی برای کم کردن هزینه‌های ناشی از مصرف انرژی هستیم که بازسازی پنجره‌ های قدیمی بدون تخریب یکی از راهکار‌های پیشنهادی برای آن است. در واقع در امر بازسازی پنجره‌های قدیمی یکی از مواردی که بسیاری از افراد نگران آن هستند و آنرا با متخصصین ما در میان میگذارند، ترس از بنایی یا تخریب دیوار‌های مجاور پنجره‌ها می‌باشد. از سوالات رایج این دسته از افراد نیز می‌توان به؛ آیا تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب انجام می‌شود؟ و یا آیا تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره امکان پذیر است؟، آیا نصب شیشه دوجداره بر روی پنجره قدیمی امکان پذیر است؟ و … اشاره داشت.

اگر بخواهیم به صورت کلی جوابی برای این موضوع ارائه دهیم باید بگوییم که بازسازی پنجره‌های قدیمی بدون کوچکترین تخریبی صورت خواهد گرفت و نیازی به هیچگونه بنایی، گچکاری و به صورت کلی تخریب ندارد. تنها با برش قاب یا فریم اصلی این کار صورت خواهد گرفت که توضیحات کامل‌تر را در ادامه خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب

همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره داشتیم تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب صورت می‌گرد. اما این کار مراحل یا فرایند مخصوص به خود را دارد. در ابتدا باید اقدامات اولیه توسط خود فرد صورت بگیرد. اقداماتی نظیر باز کردن کامل پرده یا کرکره‌ها و خالی کردن فضای مجاور پنجره‌ها تا شعاع 2 متری، که این کار برای تسهیل در عملکرد کارکنان صورت میگیرد. چرا که رفت و آمد و مستقر کردن تجهیزات نیاز به فضا داشته و در صورتی که فضای لازم برای متخصصین فراهم نباشد کار بیشتر به طول می‌انجامد.

بازسازی پنجره‌ های قدیمی بدون تخریب

در مرحله اصلی متخصصین اقدام به باز نمودن قاب داخلی پنجره‌ها به جهت بیرون آوردن شیشه‌های پنجره قدیمی خواهند کرد. بعد از خارج کردن شیشه‌ها از فریم اصلی به جهت تعویض پنجره بدون تخریب نوبت به لنگه‌های بازشو پنجره می‌رسد. با استفاده از ابزار آلات لنگه‌ها از فریم اصلی جدا و خارج می‌شود. بعد از این مرحله نیز با استفاده از دستگاه‌های مخصوص برش فریم اصلی را دور تا دور برش خواهند داد با این روش نه تنها آسیبی به دیوار‌های مجاور نمی رسد بلکه هزینه‌ها نیز به کمترین حد خود کاهش پیدا خواهد کرد.

تعویض پنجره‌های قدیمی با دوجداره با کمترین هزینه

همه ما به دنبال راه حلی برای کمتر کردن هزینه‌های عمرانی و … در این چنین موارد هستیم و خواستار حداقل هزینه و حداکثر کیفیت هستیم. تیم ما که متشکل از متخصصین کارآزموده و با تجربه بوده و امکانی را برای تعویض پنجره‌های قدیمی به دوجداره با کمترین هزینه فراهم کرده و می‌تواند تعویض و بازسازی پنجره‌ها را در کمترین زمان و با کمترین هزینه برای شما عزیزان انجام دهند.

تعویض پنجره‌های قدیمی با دوجداره با کمترین هزینه

علت بازسازی پنجره‌ های قدیمی بدون تخریب را می‌توان صرفه جویی در هزینه، زمان و بهروری بالا دانست. با این کار و با استفاده از پنجره‌های دوجداره شما نه تنها ظاهر خانه یا محل کار و … خود را تا حد قابل توجه و غیر قابل مقایسه‌ای بروز و مدرن کرده اید. بلکه با توجه به مزیت‌های بیشمار و مهمی که برای شما به ارمغان می‌آورد می‌توانید در هزینه‌های ناشی از مصرف انرژی نیز تا حد چشمگیری صرفه جویی کنید که این مورد در نوع خود از اهمیت بالایی برخوردار است.

مزیت‌های تعویض پنجره قدیمی با دوجداره بدون تخریب

  • عایقبندی بالا و غیر قابل مقایسه در برابر پنجره‌های قدیمی
  • ظاهری شیک و مدرن
  • تنوع در بازشو‌ها متناسب با هر میزان فضای در دسترس
  • تنوع در تعداد بازشو‌ها با توجه به نیاز و انتطارات هر فرد
  • تنوع در رنگبندی و بهره‌گیری از طرح چوب و …
  • امنیت بسیار بالا و مقاومت در مقابل سرقت، عوامل خارجی، ضربه و عوامل بیرونی، طوفان، رطوبت و …
  • مقاومت بالا در مقابل پوسیدگی و خوردگی
  • طول عمر بالاتر و عدم نیاز به هزینه‌های اضافی جهت عایقبندی در فصول مختلف
  • عدم ایجاد بخار بر روی شیشه‌ها

اقدامات قبل از تعویض پنجره قدیمی با دوجداره

یکی دیگر از مواری که در بند‌های بالا به آن اشاره شد و لازم است تا قبل از هر چیزی اقدامات لازم را در برابر آن صورت دهید، اندازه‌گیری به جهت تخمین حدودی هزینه بازسازی یا به صورت کلی نصب و اجرا است. برای اندازه‌گیری پنجره باید پنجره قدیمی خود را مبنا قرار داده و با استفاده از اندازه‌گیری گچ تا گچ یعنی جایی که فریم اصلی پنجره شروع تا جایی که تمام می‌شود، اندازه هر پنجره را بدست بیاورید.

متخصصین ما با توجه به تجربه در زمینه بازسازی پنجره‌ های قدیمی بدون تخریب در تهران و یا سایر شهرها می‌توانند تمامی مشاوره‌های لازم را به شما ارائه دهند. اما این نکات را باید در نظر داشته باشید تا کار با دقت سرعت و دقت بیشتری جلو برود. همانطور که اشاره کردیم اندازه‌ای که توسط شما گرفته و با متخصصین ما درمیان گذاشته می‌شود به صورت حدودی بوده و تنها برای تخمین حدودی هزینه‌ها کاربرد دارد. برای اندازه‌گیری دقیق لازم است تا متخصصین خود با استفاده از تجربه و تخصص خود در این زمینه اقدام به اندازه‌گیری کرده و کار را جلو ببرند و در نهایت قیمت نهایی را به شما اعلام کنند.

عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت بازسازی پنجره‌ های قدیمی بدون تخریب

بدیهی است که عوامل مختلفی همانطور که به چندی از آنها اشاره شد در تعیین قیمت بازسازی پنجره‌ های قدیمی بدون تخریب دخیل است. از عوامل مهم و دخیل در تعیین قیمت می‌توان به؛ ابعاد، شکل، نوع پروفیل، جنس شیشه و یراق آلات، تعداد و نوع بازشو‌ها، نحوه جداسازی پنجره قدیمی، آب بندی پنجره‌های جدید و …. اشاره داشت. هر یک از این موارد خود نیاز به توضیح مفصل داشته که در مقاله‌های بعدی به آن‌ها به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

سخن آخر

در این مقاله به بازسازی پنجره‌ های قدیمی بدون تخریب اشاره کردیم. همچنین تا حدودی به سوالات رایج شما نظیر: آیا بازسازی پنجره‌ های قدیمی بدون تخریب انجام می‌شود؟ و یا آیا تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره امکان پذیر است؟ آیا نصب شیشه دوجداره بر روی پنجره قدیمی امکان پذیر است؟ پاسخ دادیم.

اما این موارد تنها به جهت آشنایی اولیه و داشتن آگاهی و اطلاعات کلی شما عزیزان در این زمینه بود و در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی‌تر داشته باشید و بخواهید شرایط و انتظارات خاصی را پیاده‌سازی کنید. می‌توانید با مشاورین و متخصصین ما در تماس باشید تا مشاوره‌های لازم و بر اساس انتظارات، شرایط و بودجه مورد تظرتان پیشنهاد‌های مناسب به شما ارائه شود.