You are currently viewing امنیت پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

امنیت پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

امنیت پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

از مهمترین فاکتور ها برای هر فردی که قصد تعویض پنجره قدیمی یا تعویض پنجره قدیمی و جایگزین کردن پنجره دوجداره آلومینومی را دارد بحث امنیت این نوع پروفیل ها می باشد. این نوع پروفیل ها همانطور که در قبل نیز مواردی در این باره به آن اشاره شد و به چند نمونه از موارد امنیتی در رابطه با این نوع پروفیل های دوجداره آلومینیومی مطرح شد، این نوع درب و پنجره دوجداره از شاخصه های امنیتی خوبی برخوردار هستند که در ادامه به چند نمونه از آنها اشاره خواهیم کرد.

اما قبل از اینکه به این شاخصه ها اشاره داشتیم لازم است تا به شما عزیزانی که قصد بازسازی پنجره های دوجداره قدیمی خود را دارید و به دنبال پروفیل مناسب هستید این موضوع را گوشزد کنیم که جدی گرفتن و توجه به مسائل امنیتی در رابطه با پنجره ای که تهیه می شود در اولویت قرار داشته و باید به آن توجهی ویژه داشت و در صورتی که به آن بی توجهی صورت بگیرد در واقع مصداق بارز هدر دادن پول، انرژی و وقت محسوب می شود.

پروفیل درب و پنجره

پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیومی با توجه به دوجداره بودن شیشه ها و وجود داشتن گاز آرگون بین دو شیشه که سبب عایقبندی صوتی و حرارتی می شود باعث می شود تا شکستن و تخریب آن کار دشوار و پر سر صدایی باشد. در واقع زمانی سارق موفق به شکستن شیشه خارجی هم شود جدا از سر و صدای و زحمت زیادی که برای شکستن آن باید بکشد، شیشه دیگری نیز وجود دارد که باید این پروسه برای شکستن آن نیز تکرار شود تا دستیابی به محیط داخل میسر شود. به همین منظور از طریق شکستن شیشه پنجره های دوجداره در موارد کمی می توان موفق به وارد شدن به حریم داخل شد و در صورتی که شیشه با ضخامت بالا باشد و از مقاومت خوبی برخوردار باشد این کار در اکثر مواقع تقریباً غیر ممکن  و پر زحمت می باشد.

ضد سرقت

جدا از این مسائل پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیومی از مقاومت بالایی در مقابل ضربه برخوردار بوده و همین امر باعث می شود تا به راحتی نتوان به وسیله تخریب اقدام به سرقت و وارد شدن به حریم داخل خانه یا اداره کرد. مورد دیگری که در رابطه با این نوع درب و پنجره وجود دارد دسترسی ندادن برای باز کردن و استفاده از ابزار آلاتی برای سرقت از قسمت خارجی پنجره می باشد. این موضوع باعث می شود تا تمامی راه های نفوذ از جداره خارجی به داخل بسته شود و امکان نفوذ از خارج وجود نداشته باشد.

قفل چند نقطه

اهمچین قابلیتی از دیگر مواردی است که برای پنجره های دوجداره آلومنیومی در نظر گرفته می شود و باعث می شود تا امنیت تا حد بالایی افزایش و تامین شود. قفل هایی که برای این نوع پنجره های دوجداره تعبیه شده از داخل با استفاده از اهرمی عمل خواهند کرد و قفل ها در سرتاسر قاب پروفیل قرار خواهند گرفت تا چندین نقطه درگیر باشد و امکان نفوذ به حداقل برسد. در ادامه شما عزیزان را به مطالعه مقاله مزیت های درب و پنجره دوجداره آلومینیومی دعوت مینمایم.