آب و هوای مناسب برای ساخت پنجره یو پی وی سی

آب و هوای مناسب برای ساخت پنجره یو پی وی سی

شرایط اقلیمی مناسب ساخت در و پنجره یو پی وی سی

یکی از مهمترین خصوصیات پروفیل های یوی وی سه که در ساخت در و پنجره ساختمان استفاده می شوند مقاومت در برابر شرایط جوی و حفظ کیفیت آنها می باشد.

 

لذا استفاده از ترکیبات مناسب جهت ایجاد مقاومت و همچنین انجام آزمونهای مختلف به منظور کنترل کیفیت خصوصاً در این شاخه بسیار اهمیت دارد.

معمولاً برای ایجاد مقاومت در برابر اشعه های ساده شده از خورشید از مواد جاذب استفاده می‌شود یکی از ارزش‌های ساده شده از خورشید که موجب رنگ پریدگی و خرابی قطعات ساخت انسان می شود اشعه UV یا فرابنفش می باشد.

میزان اشعه ای که در نقاط مختلف جهان جذب می شود بستگی به موقعیت جغرافیایی دارد.در مناطقی که در محدوده خط استوا واقع شده اند از بیشترین تابش خورشید و همچنین بیشترین اشعه uv ساده شده برخوردارند های شمال جنوب نیز کمترین تابش نور خورشید را دارند و در بعضی اوقات بسیار طولانی است.

 

لذا با توجه به این موارد استفاده از مصالح ساختمانی و خصوصاً پروفیل یو پی وی سی (UPVC) با ترکیب مناسب برای مناطق مختلف توصیه می شود. ترکیبات استفاده شده برای ساخت پروفیل و پنجره یو پی وی سی مواد جاذب UV و همچنین رنگدانه های مقاوم در برابر شرایط جوی و نور خورشید دیده می‌شود.

مواد جاذب یو وی به علت افزایش افزایش قیمت تمام شده به صورت جزئی استفاده می‌شوند و مقاومت اصلی پروفیل در برابر شرایط آب و هوایی ارتش را بر عهده رنگدانه است.

 

رنگدانه ای که به منظور بالا بردن مقاومت پروفیل در آن معمولاً دی اکسید تیتانیوم است که به صورت طبیعی و معدن وجود دارد و استخراج می گردد این ماده پس از انجام فرآیند و مش بندی های مختلف در اختیار صنایع مختلف قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که این مدل در ایران به طور کلی وجود ندارد و کلیه مصارف دیگر از خارج از کشور تامین می گردد میزان استفاده از این ماده که موجب افزایش مقاومت پروفیل و همچنین افزایش قیمت تمام شده آن میگردد.

 

در یک بررسی کلی میزان شیوع قاره اروپا ساعت دیگر بسیار کمتر و در پی شما انجام است و اشعه ای است که به آنها نزدیک  به خط استوا می شود و با توجه به این که مبدع این تحقیق ها بوده و تحقیقات اصلی در این زمینه در کشورهای آلمان و اتریش صورت گرفته است .

 

آب و هوای مناطق مختلف جهان را به دو دسته تقسیم کرده است :

1- دسته اول آب هوای معتدل 

2- دسته دوم آب و هوای سخت

 

برای هرکدام از دسته بندی های فوق  شرایط جداگانه تعیین شده انجام می‌شود لذا هر تولید کننده باید مشخص کند که در کدام نسبتی تولید انجام می‌دهد و محصول خود را برای کدام آب و هوا طراحی و تضمین می‌کند.

امیدواریم با ارائه مطالب یاد شده در ارتباط با مبحث شرایط آب و هوایی برای ساخت در و پنجره یو پی وی سی توانسته باشیم شما را به سمت انتخاب بهترین و ایده آل ترین پیشنهاد راهنمایی کنیم. اما اگر همچنان سوالی دارید می توانید با تماس با شماره 09124589180 با مدیر فروش مجموعه برای انتخاب بهتر مشورت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.