به سایت پنجره تانسو خوش آمدید.

خیابان آزادی، نبش شادمان، پلاک 1، طبقه 4، واحد 2

ایران ، تهران

توری پنجره دوجداره چیست ؟

استفاده از توری پنجره راهکاری است که سال‌های زیادی برای جلوگیری از ورود حشرات مختلف به داخل منزل مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما توری‌های قدیمی که به این منظور روی پنجره‌ها نصب می‌شوند، اگرچه مانع از ورود حشرات می‌شوند اما تا حد زیادی باعث جلوگیری از دیدن منظره‌ی سمت دیگر پنجره نیز هستند. این توری‌ها علاوه بر این با روش های پرکار و با استفاده از سیریش، چسب، میخ و ابزار آلات روی پنجره نصب شده و معمولاً هر سال هم به علت های مختلف عم از فرسودگی باید عوض ‌شوند. گذشته از این توری‌های قدیمی روی بسیاری از پنجره‌های جدید آن‌طور که باید کارآمد نیستند. برای برطرف کردن این گونه مشکلات در سال‌های اخیر، انواع توری پنجره با ویژگی‌های متفاوت و متناسب با پنجره‌های گوناگون طراحی و تولید و به کارفرمایان عزیز ارائه شده‌اند. در ادامه این نوشته قصد داریم تا به معرفی توری پنجره پلیسه یا توری کرکره‌ای و ویژگی‌های آن‌ها بپردازیم.

 

توری پنجره پلیسه یا توری کرکره‌ای چیست؟

به طور کلی ساختار توری پلیسه ای، که با نام‌های دیگری مانند توری آکاردئونی، توری تاشو، توری کرکره‌ای و برخی نام‌های دیگر به همین سبک نیز شناخته می‌شود، بدین صورت است که یک فریم یا قاب به اندازه‌‌ی در یا پنجره مورد نظر که نیاز مند توری است، طراحی شده و سپس یک توری که حالتی آکاردئونی یا به قول دیگر زیگزاگی دارد، داخل این قاب قرار می‌گیرد. در سیستم این نوع توری، قاب به صورت ثابت و بدون حرکت بر روی کلاف در یا پنجره مورد نظر شما قرار می‌گیرد اما توری آن قابلیت باز شدن و جمع شدن مانند پرده‌های کرکره را دارد.

 

توری پلیسه با توجه به نیاز کافرما و با در نظر گرفتن بهترین حالت ممکن می‌تواند به سمت چپ، راست یا بالا جمع شود. توری‌هایی که رو به بالا جمع می‌شوند، عموماً در مورد پنجره‌های کم‌ارتفاع کاربرد و در پنجره هایی که طول بالایی دارند موجب ایجاد مشکلاتی از قبیل نداشتن توازان توری ، سخت باز شدن و … می شوند.

 

به طور کلی توری‌های پلیسه به دو صورت تک‌فریم و دبل‌فریم طراحی  و تولید شده‌اند.

1-مدل تک‌فریم، که در حال حاضر بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، امکان جدا کردن توری از فریم وجود ندارد.

2-مدل دبل فریم، توری‌های پلیسه دبل‌فریم که مدتی است در بازار رواج یا فته اند این مشکل رفع شده و امکان جدا کردن توری از فریم وجود دارد.

 

جنس فریم یا قاب توری پنجره پلیسه عموماً پروفیل UPVC یا آلومینیوم و توری‌ای که داخل آن قرار می‌گیرد معمولاً از جنس پلی‌استر است. پهنای زیگزاگ‌های این توری‌ها عموماً ۱۶،۱۸ یا ۲۰ میلی‌متر است. در بیشتر موارد نخی که داخل توری پلیسه قرار دارد و باعث باز و بسته شدن توری می‌شود، از الیاف فایبرگلاس ساخته می‌شود.

 

برای خرید توری پنجره این نکته اهمیت دارد که توری را دقیقاً هم‌اندازه‌ی پنجره‌های‌تان تهیه کنید. بنابراین نیاز به ساخت توری پنجره دارید. این کار را می‌توانید به متخصصین پنجره تانسو بسپارید، و با اطمینان خاطر انجام شدن کار ها را نظاره کنید.

 

نیازمند مشاوره بیشتر در مورد توری پنجره پلیسه یا توری کرکره‌ای هستید؟ در خدمتیم!

اگر همچنان نیازمند اطلاعات بیشتر یا مشاهده حضوری توری پنجره را دارید می توانید با تماس گرفتن با شماره 09124589180 به صورت مستقیم از مدیریت فروش آقای احمدیان مشاوره دریافت کنید!