شیوه صحیح تعیین اندازه برای عرض و طول پنجره

شیوه صحیح تعیین اندازه برای عرض و طول پنجره

با پیروی از اصول طراحی استاندارد ابعاد پنجره می توان به ۳ هدف به خصوص دست یافت:

 

1- بهره بردن حداکثری از حالت بازشو درپنجره دوجداره.

2- بازشو استاندارد پنجره دوجداره و عملکرد بدون هیچگونه نقص فنی.

3- زیبایی و تقارن بی نظیر در پنجره دوجداره.

 

الف) عرض و ارتفاع بازشو جهت پنجره دوجداره لولایی:

بهترین عرض لنگه بازشو برای پنجره دوجداره لولایی بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ میلی متر می باشد .از نظر ارتفاع محدوده ۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ میلی متر مناسب می باشد. جهت ارتفاع های بالاتر از ۱۸۰۰ میلی متر حتما باید از پروفیل درب به جای پروفیل پنجره و همچنین از یراق تا تحمل وزن۱۳۰ کیلوگرم استفاده شود.

 

ب) عرض و ارتفاع استاندارد جهت درب در پنجره دوجداره:

مناسب ترین عرض استاندارد برای درب به طوری که بهینه ترین بازدهی را داشته باشد بین ۷۰۰  تا ۱۰۰۰ میلی متر می باشد. ارتفاع استاندارد درب بین ۲۰۰۰ تا ۲۴۰۰ میلی متر باشد. جهت درب حتماً باید از پروفیل درب UPVC همچون مارک هایی مانند آکپای استفاده شود و در مورد ها نیز یراق درب استاندارد  استفاده شود.

 

ج) عرض و ارتفاع استاندارد پنجره دوجداره کشویی:

در پنجره دوجداره کشویی هر چقدر عرض بازشو نسبت به ارتفاع آن بیشتر باشد، پنجره دوجداره کشویی از عملکرد بهتری برخوردار خواهد بود. مناسب ترین عرض جهت بازشو پنجره دوجداره کشویی در رنج ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ میلی متر می باشد. بسته به ارتفاع پنجره دوجداره کشویی و ارتفاع فریم باید عرض آن را انتخاب کرد تا تناسب لازمه برای پنجره حفظ شود.

 

مناسب ترین ارتفاع جهت پنجره دوجداره کشویی را باید در رنج ۱۰۰۰ تا ۲۲۰۰ میلی متر انتخاب کرد.

جهت عرض های کم حتماً باید ارتفاع کم باشد در غیر اینصورت پنجره دوجداره کشویی هرگز عملکرد استانداردی نخواهد داشت. در کل بهترین حالت جهت عرض و ارتفاع استاندارد پنجره دوجداره کشویی حالتی است که در ان عرض بازشو نسبت به ارتفاع آن بیشتر باشد.

 

جهت بازشو با عرض های بالای ۱۰۰۰ میلی متر حتماً باید از ۳ غلطک سرامیکی استفاده شود. بهترین یراق و پروفیل جهت پنجره دوجداره کشویی، یراق ROTO آلمان و پروفیل ویستابست پیشنهاد مجموعه تانسو برای شما هستند و ما تضمین این محصولات را می کنیم.

 

تولید پنجره دوجداره کشویی از نظر فنی باید در سطح بالایی صورت پذیرد از این رو در انتخاب تولیدکننده پنجره دوجداره کشویی باید وسواس فراوان تر را به خرج دهید.

 

د) عرض و ارتفاع استاندارد جهت پنجره دوجداره فولکس واگنی:

مناسب ترین عرض جهت بازشو پنجره دوجداره فولکس واگنی را باید در رنج ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ میلی متر انتخاب نمایید. نسبت به ارتفاع پنجره باید عرض بازشو مناسب انتخاب گردد، یعنی اگر عرض فریم ۳ متر باشد حداکثر بازشو جهت پنجره فولکس واگنی ۱۵۰۰ میلی متر باشد تا پنجره تحت فشار قرار نگیرد.

 

مناسب ترین ارتفاع جهت پنجره دوجداره فولکس واگنی را می توان در رنج بین ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ میلی متر انتخاب کرد.

 

پنجره دوجداره فولکس واگنی اغلب در مواردی استفاده می گردد که عرض و ارتفاع فریم آهنی زیاد می باشد و جهت حفظ منظره و یا دید از حداقل تقسیم بندی پروفیل UPVC می خواهند استفاده شود، در این مواقع بهترین پیشنهاد پنجره دوجداره فولکس واگنی می باشد که تا ارتفاع ۲۴۰۰ میلی متر را ساپورت می کند و همچنین در عرض می توان هر لنگه را ۱۵۰۰ میلی متر انتخاب کرد درکل یک پنجره با ابعاد ۳*۲.۴ متر را می توان بدست آورد.

 

امیدواریم با ارائه مطالب یاد شده در ارتباط با مبحث ” عرض و ارتفاع استاندارد پنجره دوجداره ”  توانسته باشیم شما را در انتخاب بهترین و ایده آل ترین ابعاد استاندارد برای هر نوع پنجره دوجداره، آشنا کرده باشیم تا بتوانید بهترین انتخاب ممکن را انجام دهید اما اگر همچنان سوالی دارید می توانید با تماس با شماره 09124589180 با مدیر فروش مجموعه برای انتخاب بهتر اندازه ها مشورت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.