You are currently viewing مزیت های درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

مزیت های درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

مزیت های درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

در بخش های بالا به برخی از ویژگی های این نوع درب و پنجره دوجداره آلومینیومی اشاره کردیم اما در این بخش به صورت مفصل و کاملتر ،سایر مزیت های درب و پنجره دوجداره آلومینیومی این نوع پروفیل ها را بررسی خواهیم کرد و مقایسه هایی با سایر رقبای خود انجام خواهیم داد تا اطلاعات و آگاهی شما در رابطه با این نوع پروفیل درب و پنجره بالاتر برود و برای بازسازی پنجره های قدیمی خود بتوانید بهترین متریال با توجه به بودجه و انتظاراتی که از درب و پنجره دوجداره دارید را انتخاب نمایید.

مقاومت و استحکام پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

این نوع پروفیل از مقاومت بالاتری به نسبت سایر متریال ها مانند چوب، آهن و upvc برخوردار بوده و همین امر باعث می شود تا آن را اغلب با متریال هایی از جنس فایبر گلس و فولاد مقایسه کنند و توان رقابت با این نوع متریال ها را داشته باشد. با توجه به استحکام و مقاومت بالای این نوع متریال می توان به مزیتی که نسبت به فولاد و فایبر گلس دارد یعنی قیمت مناسب تر اشاره داشت. در پروژه های عظیم و صنعتی یا حتی برای ادارات و فضا های مسکونی استفاده از این نوع متریال با توجه ویژگی هایی که دارد بسیار مقرون به صرفه بوده و همین امر موجب شده تا استفاده از این نوع متریال و انتخاب آن روز به روز بیشتر شود و در میان کسانی که قصد بازسازی پنجره های قدیمی یا تعویض پنجره های خود را دارند از محبوبیت بالایی برخوردار باشد.

مقاومت در برابر آتش سوزی

از این مسائل که بگذریم پروفیل آلومینیومی در مقابل آتش سوزی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار بوده و این مزیت نیز امتیاز دیگری در مقابل سایر رقبا برای این نوع درب و پنجره دوجداره به شمار رفته و در رابطه حفظ ایمنی محیط نقش مهمی را ایفا می کند. در رابطه با مقاومت در برابر رطوبت نیز باید گفت که این نوع درب و پنجره ها در مقایسه با رقبای خود نظیر فایبر گلس و فولاد ضد زنگ حرف برای گفتن داشته و از این نظر نیز امتیاز خوبی از سمت کارشناسان این حوزه دریافت می کند که خود با توجه به قیمت بالای رقبایی که دارد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

پوشش اکسید بر روی درب و پنجره

نکته ای که در رابطه با این نوع درب و پنجره لازم است تا به آن اشاره شود استفاده از پوشش اکسید بر روی آن بجهت بالا بردن میزان مقاوت در مقابل عوامل خارجی نظیر خوردگی، رطوبت و مواد شیمیایی می باشد. همین امر باعث می شود تا از این نوع پروفیل ها برای درب های خارجی و بیرونی استفاده شود چرا که عمر طولانی و مقاومت بالا و هزینه مناسبی را به همراه دارد و انتخابی عالی برای درب های خارجی به شمار می رود. در مقایسه با رقبایی نظیر چوب و آهن که این نوع پروفیل ها دارند مقاومت در مقابل رطوبت و خوردگی و خط و خش از جمله مزیت های غیر قابل انکار بوده و برتری مطلقی برای این نوع پروفیل به همراه دارد.

مورد دیگری که لازم است تا در رابطه با مقوله استحکام این نوع درب و پنجره دوجداره آلومینیومی خدمت شما عزیزان عرض کنیم نسبت وزن به استحکام بالای این نوع پروفیل ها می باشد. در واقع ورق آلومینیومی نازک با توجه به استحکام بالایی که دارد می تواند شرایط بسیار خوبی را در مقایسه با سایر متریال ها ایجاد کند و همین امر موجب می شود تا در مقایسه با آهن از وزن کمتر از نصف و استحکام دوبرابر یا حتی بیشتر برخوردار باشد که این موضوع در نوع خود اهمیت بالایی داشته و در پروژه های کوچک و بزرگ می تواند هزینه ها را تا حد قابل توجهی پایین و کارایی را بسیار بالا ببرد.

نصب آسان پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

به این موضوع اشاره شد که از ویژگی های بارز این نوع درب و پنجره ها استحکام بالا در عین سبکی می باشد. وزن پایین و سبک این نوع پروفیل ها موجب سهولت در نصب و اجرای آن نیز می شود. بدیهی است زمانی که چهارچوبی از جنس آلومینیوم را بخواهیم نصب و اجرا کنید به نفرات و زحمت کمتری بواسطه وزن آن احتیاج است و همین امر نه تنها سهولت نصب را به همراه دارد بلکه سرعت فرایند اجرا این نوع پروفیل ها را نیز  بالا میبرد که خود به تنهایی یکی دیگر از مزیت های مهم این نوع درب و پنجره دوجداره آلومینیومی به شمار می رود.

هزینه و پروسه نگهداری پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

در رابطه با هزینه های مربوط به پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیومی لازم است تا چند نکته را متذکر شویم. قبل از هرچیز در همین ابتدا باید گفت که این نوع پروفیل ها یکی از آسان ترین پروسه و فرایند حفظ و نگهداری را نسبت به سایر رقبای خود داشته و نیازی نیست تا مراتب و فرایند خاصی را به صورت دوره ای یا مرتب برای آن در نظر بگیرید. برای نگهداری این نوع پروفیل می توانید از یک اسفنج مرطوب برای پاک کردن آن استفاده کنید و با استفاده از آن عمل تمیزکاری و نگهداری را برای این نوع درب و پنجره دوجداره آلومینیومی انجام دهید.

نکته ای که به اشتباه برخی از افراد به آن اشاره میکنند موضوع نقاشی یا رنگ آمیزی این نوع پروفیل به صورت دوره ای می باشد. در اینجا به شما این اطمینان خاطر را می دهیم که نیازی  به هیچگونه رنگ آمیزی یا  نقاشی این نوع پروفیل، درب و پنجره دوجداره آلومینیومی نبوده و به صورت معمول رنگ این نوع متریال درب و پنجره دوجداره تثبیت شده یا بهتر گوییم ثابت بوده و به مرور زمان و طی عوامل محیطی خارجی و … دچار مشکل نخواهد شد و برای تمیزکاری و حفظ آن تنها استفاده از اسفنج مرطوب کفایت می کند.

رنگبندی پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

یکی دیگر از ویژگی هایی که این نوع پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیومی به همراه دارند تنوع بینظیر رنگبندی و طرح، مخصوصاً در نوع آنادایز شده این نوع پروفیل ها آلومینیومی می باشد. نکته ای که در این زمینه وجود داشته و لازم است تا به آن اشاره داشت امکان انتخاب بیش از 100 رنگ برای پروفیل های آلومینیومی می باشد. یکی از امکاناتی که برای پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک وجود دارد این است که می توان از رنگ ها متنوعی یا مختلفی برای جداره خارجی و داخلی این نوع پروفیل ها انتخاب نمود و همین امر باعث می شود تا نظر بسیاری از افرادی که قصد بازسازی پنجره های قدیمی خود یا تعویض پنجره های قدیمی خود و انتخاب پروفیل های جدید را دارند نظرشان به این نوع درب و پنجره دوجداره آلومینیومی جلب شود.

انتخاب رنگ

همچنین می توانید با انتتخاب رنگ های متنوع و ترکیب آن با طرحی از جنس چوب در نمای خارجی خانه یا اداره، نمایی جذاب را برای نمای بیرونی محل مورد نظر خود به ارمغان بیاورید که خود یکی از ویژگی های منحصر به فرد این نوع درب و پنجره دوجداره به شمار می رود و امتیاز ویژه ای برای این نوع پروفیل ها به همراه دارد. همچنین با توجه به نکته ای که در رابطه با ثابت بودن رنگ این نوع پروفیل ها به آن اشاره شد به صورت طولانی مدت از این نوع درب و پنجره ها بدون بروز مشکلی استفاده نمود. یکی از پوشش های بسیار مقاوم، شکیل و با دوامی که برای درب و پنجره های آلومینیومی در نظر گرفته می شود رنگ آمیزی به صورت پودری می باشد.

در این نوع از رنگ آمیزی که با استفاده از جریان الکتریکی انجام می شود رنگ به صورت پودری بر روی سطح مورد نظر ریخته خواهد شد و با اعمال جریان قوی الکتریکی و در نهایت قرار گرفتن در معرض آب با دمای بالا رنگ بر روی پروفیل اعمال خواهد شد. رنگ آمیزی پروفیل به وسیله این روش می تواند پوششی مات با زیبایی بسیار زیادی را همراه داشته باشد. در کنار این موارد با استفاده از فرایند متفاوت رنگ آمیزی پودری مقاومت و عمر طولانی مدتی برای پوشش پروفیل ایجاد می شود. فرایند رنگ آمیز به دلیل استفاده از جریان الکتریسته به رنگ پودری به بافت آلومینوم میچسبد و به سختی از آن کنده یا پاک می شود و به همین علتی بر طولانی بودن طول عمر و دوام رنگ پروفیل می باشد.

استفاده از پلی آمد و پیامد های مثبت آن در پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

یکی از ویزگی هایی که به آن اشاره شد و نقش بسیار مهمی در پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک ایفا می کند استفاده از پلی آمید بین دو جداره می باشد. این نوار پلی نه تنها در تقویت و بالا بردن میزان عایقبندی پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیومی موثر است بلکه این امکان را خواهد داد تا دوجداره بیرونی و خارجی به صورت کامل از یکدیگر جدا شوند. در واقع آلومینیوم همانطور که مستحضر هستید یک فلز رسانا بوده و جریان الکتریکی و دما را به خوبی از خود عبور می دهد.

این ویژگی در صورتی که از نوار پلی آمید در آن استفاده نشده باشد می تواند یک عامل مضر به شمار برود و در برخی از موارد مشکلاتی را به همراه داشته باشد. اما در صورتی که در درب و پنجره دوجداره آلومینیومی از نوار پلی آمید استفاده شود، تفکیک به صورت کامل انجام خواهد شد. این تفکیک مزیت هایی را به دنبال دارد یکی از این مزیت ها امکان استفاده از دو جنس، رنگ یا بافت متفاوت در جداره خارجی یا داخلی می شود و می توانید از رنگ های متفاوت یا انتخاب بافت های متفاوتی برای جداره داخلی یا خارجی استفاده کنید و هرکدام از این جداره ها را با توجه به سلیقه و شرایطی که دارید به صورت مجزا انتخاب کنید.در آخر شما عزیزان میتوانید از مشاوران تانسو به صورت رایگان و از طریق تماس با ما در ارتباط باشید.