You are currently viewing تفاوت های پنجره آلومینومی ترمال بریک با نرمال چیست؟

تفاوت های پنجره آلومینومی ترمال بریک با نرمال چیست؟

تفاوت های پنجره آلومینومی ترمال بریک با نرمال

در این مقاله به یکی دیگر از سوالات و موضوعات مهمی که در رابطه با درب و پنجره آلومینومی برای بسیاری از افرادی که قصد بازسازی یا تعویض پنجره های قدیمی خود را دارند، مطرح است خواهیم پرداخت. یکی دیگر از سوالاتی که برای افراد در این زمینه با متخصصین ما در میان گذاشته می شود؛ تفاوت های پنجره آلومینومی ترمال بریک با نرمال می باشد. این دو نوع از سری محصولات درب و پنجره آلومینیومی همانطور که در مقاله های قبل نیز به آن اشاره داشتیم تفاوت هایی با یکدیگر داشته که در ادامه به تمامی آنها خواهیم پرداخت و به شبهات و سوالاتی که در این زمینه برای شما عزیزان پیش آمده پاسخ میدهیم.

ویژگی های پنجره آلومینیومی ترمال بریک

قبل از هر چیز و توضیح دادن در رابطه با تفاوت های پنجره آلومینومی ترمال بریک با نرمال لازم است تا توضیحاتی در رابطه با پنجره های آلومینیومی ترمال بریک خدمت شما عرض کنیم و مشخصات و ویژگی های این نوع درب و پنجره آلومینیومی را به صورت کلی جهت آشنایی با آن و پیدا کردن دید کلی در این زمینه خدمت شما عرض کنیم. به صورت کلی پنجره های آلومینیومی سالهاست که مورد استفاده قرار میگیرد، علت آن نیز ویژگی های مهم و منحصر به فرد آنها می باشد. یکی از ویژگی های مهمی که در وهله اول مورد توجه افرادی که قصد تعویض پنجره های قدیمی خود را دارند قرار میگرد، مقاومت بالای این فلز یا متریال در مقابل رطوبت، گرد و غبار و … می باشد.

همانطور که مستحضر هستید برخی از مناطق یا شهرها به دلیل آب و هوا و به صورت کلی موقعیت جغرافیایی که دارند از آب و هوای مرطوب یا شرجی برخوردار هستند. فلزاتی مثل آهن در مقابل این نوع آب و هوا به مرور زمان دچار تغییرات و افت کیفیت و خرابی خواهد شد. زنگ زدگی درب و پنجره آهنی یکی از شایع ترین اتفاقاتی است که در مناطق شرجی یا مرطوب به سراغ درب یا پنجره شما می آید. به همین منظور از درب و پنجره آلومینیومی که می تواند نوع ترمال بریک یا نرمال آن یکی از انتخاب های معقول و مقرون به صرفه ای باشد. چرا که این جنس یا متریال در مقابل رطوبت بالا و شرایط محیطی گوناگون مقاومت بالایی داشته و می تواند یکی از گزینه های درست و مناسب به شمار بیاید.

پنجره آلومینیومی ترمال بریک نیز یکی از انواع پنجره های آلومینیومی بوده که از هر نظر چه طراحی چه متریال تغییرات و تقویت هایی بر روی آن اعمال شده است. همانطور که از نام این نوع پنجره آلومینیومی مشخص است نامی که برای در نظر گرفته از کارایی و اتفاق هایی که در روند طراحی و تولید آن انجام شده، وام گرفته است. ترمال بریک به معنی شکست حرارت بوده و بیانگر اصلاح یکی از عیوب یا بهتر است بگوییم نقاط ضعف پنجره های آلومینومی نرمال ( عبور حرارت یا رسانایی بسیار بالا ) می باشد.

یکی از مواردی که در رابطه با طراحی بینظیر و هوشمندانه پنجره های ترمال بریک لازم است تا بگوییم همین مورد، یعنی عبور ندادن جریان الکتریکی و گرما یا سرما از خود است. پنجره های آلومینیومی نرمال این نقطه را داشتند و همین امر موجب میشد تا بسیاری از افرادی که به دنبال عایقبندی بالا و … باشند این نوع متریال را در انتخاب های خود قرار ندهند.

پنجره آلومینومی ترمال بریک با طراحی منحصر به فرد و کاربردی که دارد به خوبی اتفاقات جوی شامل، گرما، سرما، رطوبت، گرد و غبار و … را از محیط داخل جدا میکند. همچنین یکی از مزیت ها یا تفاوت هایی که با پنجره های آلومینیومی نرمال دارد عایقبندی صوتی 100% بیشتر است. عایقبندی صوتی بالای این محصول از سری محصولات درب و پنجره آلومینیومی در واقع به نوع طراحی و استفاده از نوار پلی آمید که بین دو جداره قرار دارد، برمیگردد.

همانطور که اشاره شد این نوع پنجره آلومینیومی ( ترمال بریک ) از دوجداره خارجی و داخلی تشکیل شده و این دوجداره با استفاده از یک نوار از جنس پلی آمید که به جداره پنجره توسط دستگاه ها و ماشین آلات مخصوص دوخته شده است. با این کار همانطور که قبل تر به آن اشاره ای کوتاه داشتیم، یکی از نقاط ضعف اصلی پنجره آلومینیومی نرمال برطرف شد.

با گرما یا سرما در محیط بیرون به هیچ عنوان جداره داخلی دستخوش تغییرات نخواهد شد و نه دمایی از دست خواهد داد و دمایی خواهد گرفت و این یعنی عایقبندی 100% که برای اکثر افرادی که قصد بازسازی یا تعویض پنجره های قدیمی خود را دارند، در درجه اول اهمیت داشته و در نظر گرفته می شود. عایقبندی پنجره های ترمال بریک تنها از نظر دما نبوده و از نظر عایقبندی صوتی نیز در حد بالایی قرار خواهد گرفت.

ناگفته نماند که رنگبندی این نوع درب و پنجره آلومینیومی با توجه به فرآیند خاصی که دارد به مرور زمان دچار رنگ پریدگی و زرد شدن در اثر تابش نور مستقیم خورشید نخواهد شد. جدا از مقاومت در مقابل نور مستقیم خورشید، رنگ این نوع درب و پنجره آلومینیومی در مقابل گرد و غبار و به صورت کلی شرایط نامساعد جوی نیز مقاوم می باشد. رنگبندی این نوع پنجره آلومینیومی ترمال بریک جدا از تنوع بالایی که دارد قابلیت دیگری نیز به واسطه طراحی خاص خود امکان دیگری نیز فراهم می کند و آنهم استفاده از دو رنگ متفاوت در جداره ها می باشد.

همانطور که اشاره شد طراحی این نوع درب و پنجره به شکلی است که از دو جداره داخلی و خارجی تشکیل شده که با استفاده از یک نوار پلی آمید که توسط دستگاه ها به جداره ها پانچ و دوخته شده است از یکدیگر جدا شده به همین منظور می توان هر جداره را به رنگ های مختلف درآورد و همین موضوع کمک می کند تا در صورتی که به دنبال رنگی خاص برای درب یا پنجره خود برای دیزاین فضای داخلی هستید و در عین حال نمای بیرونی باید نیز رنگ دیگری داشته باشد بتوانید از این ویژگی این نوع درب و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک استفاده کنید.

پنجره آلومینیومی ترمال بریک یا پنجره آلومینیومی نرمال؟

در بالا توضیحاتی در رابطه با پنجره های آلومینیومی ترمال بریک خدمت شما ارائه شد و نوع ساختار، طراحی و کارایی این نوع پنجره ها را به صورت مختصر و مفید خدمت شما ارائه کردیم. در این بخش قصد داریم تا به مقایسه و بیان تفاوت های این نوع پنجره های آلومینیومی بپردازیم. در ابتدا باید گفت که پنجره آلومینیومی ترمال بریک و پنجره های آلومینیومی نرمال در ظاهر یکی بوده و تشخیص آن برای افراد معمولی دشوار است. از این رو ظاهر این نوع پنجره های آلومینیومی با یکدیگر کاملاً یکسان بوده و تفاوتی در آن ها دیده نخواهد شد.

از نظر عایقبندی صوتی و حرارتی هر دو این پنجره ها از کیفیت و عملکرد خوبی برخوردار هستند و می توانند در برابر صوت و دما عملکرد خوبی از خود نشان دهند. تفاوتی که بین این دو پنجره آلومینیومی وجود دارد میزان عملکرد آنهاست، پنجره های آلومینیومی ترمال بریک با توجه به ساختار دو بخشی که دارد می تواند در مقابل گرما و صوت از خود عملکرد بسیار بالاتری به نسبت پنجره ها آلومینیومی نرمال نشان دهد.

در رابطه با ساختار و طراحی منحصر به فرد پنجره ها آلومینیومی ترمال بریک به اختصار در بخش بالایی توضیحاتی عرض کردیم. به این موضوع اشاره کردیم که این نوع پنجره ها با توجه به طراحی خود از دو جداره داخلی و خارجی تشکیل شده و بین آنها یک نوار پلی آمید تعبیه و دوخته شده تا از رسانایی بین دو جداره جلوگیری شود و ضمن این ویژگی بتواند تا حد قابل توجهی به نسبت پنجره آلومینیومی نرمال عایق صوتی بهتری باشد و آلودگی صوتی محیط اطراف را بیش از 80% بیشتر از پنجره های آلومینیومی نرمال کاهش دهد. رسانا بودن بالای آلیاژ آلومینیوم سبب شده تا این پنجره های آلومینیومی نرمال نتوانند عایق خوبی برای حرارت باشند. چرا که این نوع پروفیل به صورت یک تکه ساخته می شوند و همین امر موجب می شود تا از نظر عایقبندی از پنجره آلومینیومی ترمال بریک عملکرد ضعیف تری داشته باشند.